Spinbarg

In Jipsinghuizen woonde eens een oude vrouw, bovenop een heuvel. Iedere avond zat ze tot diep in de nacht achter haar spinnenwiel om te werken aan een reusachtig web. Met haar web probeerde ze vanaf haar ‘Spinbarg’ (ofwel ‘Spinberg’) jonge mannen te vangen.

De provincie Groningen kent een schat aan prachtige oude volksverhalen. Deze verhalen zijn niet alleen mooi, spannend of grappig: ze vertellen ook veel over de geschiedenis van de provincie en over het ontstaan van het landschap. Dit was de aanleiding voor ons eerste grote project, genoemd naar die geheimzinnige heuvel in Jipsinghuizen: ‘Spinbarg’.

Foto's: Peter Musschenga en Aernout Steegstra

Podium voor onze voorstelling was het antieke vrachtschip Familietrouw van het Veenkoloniaal Museum Veendam. Aan boord van het schip plaatsten wij 12 kasten – kleine theatertjes – met in ieder kastje een ander verhaal, vormgegeven en verbeeld door Groningse kunstenaars en componisten/muzikanten. Met de Familietrouw  trokken we in 2017 langs 11 verschillende locaties in de provincie Groningen. Bij dit grote project werkten wij samen met Stichting Erfgoedpartners Groningen.

Na onze tournee in 2017 was onze voorstelling te zien in Kloostermuseum Ter Apel, Doemuseum Veendam en Centrum Beeldende Kunst Groningen. Inmiddels zijn we bezig met een nieuwe tournee. In samenwerking met Kielzog trekken we langs zes locaties in de gemeente Midden-Groningen. 

Reacties uit het gastenboek


‘Wat een rijkdom aan verhalen en geschiedenis’ 

Anne en Bram

‘Overdonderd door de verrassing die zomaar op ons pad kwam…’

Gea en Harry Glazenborg

‘Zoveel indrukken, zoveel inspiratie. Fantastisch’

Ciska

Youtube inhoud kan niet getoond worden met je huidige cookie-instellingen. Selecteer "Inhoud tonen" om de inhoud te zien en de Youtube cookie-instellingen te accepteren. Meer info kun je lezen in de https://policies.google.com/privacy?hl=nl [Privacyverklaring). Je kunt je altijd weer afmelden voor deze [cookie-instelling] /redirect-to-page/88d6afae-4f8b-4068-851c-15104a4b0cf8.

Inhoud tonen

Betrokken makers


Peter Boersma - www.hehallo.nl


Christiaan Coenraads - www.christiaancoenraads.nl


Raymond van Es - www.dreddes.com


Tiedo Groeneveld - www.tiedo.nl


Theo de Groot


Marjan van den Hof - www.eenandergezicht.nl


David de Jong


Jeroen de Jong


Mariken Jongman - www.marikenjongman.nl


Marijke Klompmaker - www.marijkeklompmaker.com


Liefke Knol - www.liefkeknol.nl


Yotka Kroeze - www.yotkakroeze.nl


Renger Koning - www.soundbase.nl


Hesther Le Grand


Pauline Los


Christa Moesker - www.christamoesker.nl


Peter Musschenga - www.pjot.nl


Cindy-Lou Roxanne Monsanto - www.roxart.nl


Sarah Pannekoek


Henk Scholte


Eric Steegstra


Robert van der Tol - www.robertvandertol.nl


Arnold Veeman - www.arnoldveeman.com


Matthijs van der Veer - www.matthijsvanderveer.nl

Margriet Westerhof - www.behance.net/margrietwesterhof


Moniek Westerman - www.moniekwesterman.nl



Het verhalenproject Spinbarg is een initiatief van Productiehuis Spinbarg en Stichting Erfgoedpartners Groningen  in samenwerking met o.a. het Veenkoloniaal Museum en is mogelijk dankzij financiële bijdragen van Provincie Groningen, Mondriaanfonds, Fonds Cultuurparticipatie, Cultuurfonds Bank Nederlandse Gemeenten, NAM Leefbaarheid- en Duurzaamheidsprogramma, Stichting J.B. Scholtenfonds, Kunstraad Groningen, Gebiedscoöperatie Westerkwartier, Prins Bernhard Cultuurfonds, Projectbureau Blauwestad, Rabobank Noordenveld West Groningen, gemeenten Eemsmond, Delfzijl, Oldambt, Bellingwedde, Zuidhorn en Hoogezand-Sappemeer.